Blog Masostroje

Řezné desky

Řezné desky a nože můžeme směle označit za takový základní prvek každého mlýnku či kráječky, protože jsou nezbytným komponentem při činnosti, ke které jsou tyto stroje primárně určeny, tedy k mletí a krájení masa. Kvalitní řezná deska by měla maso zpracovat účinně, ale zároveň šetrně a různé masné produkty vyžadují také specifické způsoby mletí nebo řezání.

today

Street food kontejnery a trucky

Jestli lze v současné gastronomii hovořit o nějakém skutečném fenoménu, pak je to street food neboli pouliční stravování. Street food sice není už z podstaty žádnou novinkou, pouliční prodej jídla byl zcela běžný již například ve starověku, nyní ale zažívá tento styl rychlého občerstvení celosvětově přímo renesanci. Vyzkoušet místní speciality přímo na ulici je jeden z nejlepších způsobů, jak při cestování poznat zemi ve které se nacházíte ještě lépe a naplno nasát místní atmosféru. 

today

Mleté maso

Mletí je jedním z nejklasičtějších způsobů zpracování masa a pomlít lze v podstatě „úplně vše“. Mletému masu stačí poměrně kratší doba tepelné úpravy a některé druhy mletého masa (například hovězí) mohou být konzumovány i v syrovém stavu. Nevýhodou je, že po pomletí se masu zkracuje trvanlivost a bývá tak náchylnější k napadení bakteriemi a znehodnocuje se. K nejběžněji využívaným druhům mletých mas patří mleté vepřové a hovězí maso a jejich kombinace v různém poměru. Poměrně běžně lze sehnat i mleté drůbeží maso, ale také například zvěřinu.

today

Vakuové sáčky pro vaření sous vide a vychytaný recept k tomu

Jak jsme si již řekli v jednom z minulých článků, tak vakuování je úžasná a při tom vcelku jednoduchá metoda, která může sloužit v gastroinomii nejen k uchovávání potravin, ale také ke speciální metodě vaření, která se nazývá francouzským výrazem „sous vide“ – což neznamená nic jiného nežli „ve vakuu“.

today

Koření pro každé vaření

Rozličné koření, které dnes vnímáme jako nezbytnost při vaření, bylo ještě před zhruba dvěma sty lety drahou a luxusní záležitostí. Dnes už si ani nedovedeme představit přípravu jídel bez použití našeho oblíbeného koření a „plané“ jídlo většina z nás přijímá jen s velkou nelibostí.

today

Ochranné pomůcky

Všichni si jistě pamatujeme pořekadla, která nám byla vtloukána do hlavy již od útlého dětství: „Čistota půl zdraví“ a „Bezpečnost především“. Samozřejmě jsou tato pořekadla stále aktuální a co se týká čistoty, tak důležitost jejího dodržování přišla znovu na přetřes v nedávno minulé době, kdy propukla pandemie Covid – 19. Samozřejmě dodržovat hygienické standardy a zásady bezpečnosti práce je v gastro průmyslu naprostou nezbytností a ve společnosti Masostroje Vám rádi nabídneme špičkové ochranné pomůcky, které Vám usnadní dosažení té nejvyšší úrovně hygieny a bezpečnosti při práci s masem a jinými potravinami.

today

Výhody vakuování

Jídlem se neskutečně plýtvá a odhady hovoří o tom, že se vyhodí až 1/3 veškerého vyprodukovaného jídla. Přináší to problém nejen naší peněžence, ale především životnímu prostředí a představuje to, v době, kdy stále na této planetě existují lidé, kteří trpí hladem, i velký morální problém. Jen velmi těžko něco zmůžeme s přístupem velkých korporací, ale velmi snadno můžeme upravit, anebo zcela změnit náš přístup k plýtvání potravinami. Určitě se shodneme na tom, že většinu potravin, které v domácnosti, ale také v gastro provozech vyhodíme, vyhazujeme proto, že se zkazily. Tomu lze zabránit jednak tím, že nebudeme nakupovat přílišný nadbytek potravin s krátkou dobou trvanlivosti a rovněž i tím, že budeme potraviny lépe uchovávat.

today

Fenomén: Hamburger

Asi těžko bychom našli ikoničtější a legendárnější pokrm nežli hamburger. Pro některé jen rychlovka na zahnání akutního hladu, pro někoho bezmála svatý grál, u něhož stále hledá další a další variace chutí a pro někoho vděčné kuchařské téma a podnět k soutěžení o co nejlepší domácí výtvor s podobně naladěnými kuchaři.

today

Nůž Oskard NK 038

Značka polského výrobce nožů Oskard, není na poli výrobců nožů ničím neznámým a věhlas této značky je velmi zasloužený. Tento výrobce se kvalitou svých výrobků a varietou nabízených typů nožů, může směle rovnat i tradičním německým výrobcům, či věhlasným výrobcům ze Skandinávie.

today

Vakuové sáčky pro vakuové baličky

Vakuové baličky jsou nepostradatelným pomocníkem nejen pro řezníky a kuchaře, ale také pro domácnosti.Lze díky nim potraviny uchovávat bez přístupu vzduchu, a tak prodlužuje jejich čerstvost. V domácnosti pak vakuové baličky umožní neplýtvat s jídlem, popřípadě připravit jídlo na zmrazení a rozhodně nemůžeme zapomínat ani na vaření ve vakuu, tzv. sous vide.

today

Oleje a filtry BUSCH

Každá práce si žádá své, a to jak ze strany lidí, tak ze strany vybavení a nezbytného příslušenství. Samozřejmostí pak je kvalita na všech těchto úrovních. Pakliže máte plně zabezpečeny ty nejlepší podmínky, tak můžete směle zákazníkovi nabídnout svůj produkt. Výše uvedené se naprosto hodí na vakuové balicí stroje a k nim náležející oleje a filtry značky BUSCH. Jedno bez druhého nemůže dobře existovat. Vsaďte proto na osvědčenou značkuna trhu – oleje a filtry BUSCH.

today

Trhané vepřové maso a jeho použití v gastronomii

Pulled pork neboli trhané vepřové, je americká klasická příprava vepřového masa,které se peklo na barbecue i s kostmi a kůží, protože takovýto kus masa, se tak snadno nevysuší a zůstává šťavnatý. Trhané vepřové se však v různých obdobách objevuje v rozličných světových kuchyních a pro svou úžasnou chuť zdomácnělo i u nás, a to zejména jako tzv. street food. Šťavnaté kousíčky pomalu pečeného masa se skvěle hodí do hamburgerových housek, do sendvičů, bagelů, ale skvěle si jej užijete i se salátkem, bramborovou kaší, nebo třeba s rýží. Záleží zkrátka na tom, do které části světa se chcete pomocí gastronomie podívat.

today