Thursday, April 27, 2023 v: Články diváci: 466

Street food kontejnery a trucky

Jestli lze v současné gastronomii hovořit o nějakém skutečném fenoménu, pak je to street food neboli pouliční stravování. Street food sice není už z podstaty žádnou novinkou, pouliční prodej jídla byl zcela běžný již například ve starověku, nyní ale zažívá tento styl rychlého občerstvení celosvětově přímo renesanci. Vyzkoušet místní speciality přímo na ulici je jeden z nejlepších způsobů, jak při cestování poznat zemi ve které se nacházíte ještě lépe a naplno nasát místní atmosféru. 

Zapomeňte na michelinské restaurace a ošumelá bistra ze kterých čpí přepálený olej a kde dostanete maximálně hot dog a hranolky. Skutečný street food se vyznačuje originálními recepturami, kdy si každý „pouliční kuchař“ ladí své menu k dokonalosti a vy nemáte šanci nikdy ochutnat dvě jídla, která chutnají totožně a tím pádem se stává pouliční stravování svým způsobem objevitelským zážitkem.

Street food burger

Ulice měst, jarmarky, trhy, festivaly, tam všude se můžete setkat se street foodem všude ve světe i u nás. Street food je také úžasný v tom, že poskytuje ideální platformu jak pro gastronomické začátečníky, tak i pro zkušené matadory, kterým vyhovuje větší kontakt se zákazníky, ale třeba i možnost „kočovat“ a se svým pohostinstvím stát pokaždé někde jinde. Tím se dostáváme k nejčastějším formám současného street foodu a tím jsou food trucky, tedy nejčastěji menší nákladní auto se skříňovou nástavbou, která uvnitř disponuje gastro vybavením a je možné jídlo uvnitř připravit a pak rovnou i prodávat. Okolo pak mohou být rozmístěny více či méně improvizované stolky u kterých se sedí či stojí a kde si může zákazník své jídlo i zkonzumovat. Další variantou jsou food kontejnery, které sice nejsou tak jednoduše mobilní jako food trucky, ale mají svoje svérázné kouzlo.

Street food kontejner

Pro umístění food kontejneru není potřeba mít stavební povolení a lze jej postavit opravdu téměř kdekoliv. Pochopitelně zde nemluvíme o oprýskaných lodních kontejnerech, ale o kontejnerech, které jsou pro svůj účel speciálně uzpůsobeny a můžou fungovat jako plnohodnotná kuchyně. Zapomenout však nesmíme ani na gastro vybavení takovýchto street foodových provozů. Základem jsou klasické grily, konvektomaty, grily na všemi velmi oblíbený kebab a fritézy. Vzhledem k množství zákazníků, kteří si rádi odnesou jídlo s sebou se můžou hodit také vakuové baličky spolu se speciálními obaly na pokrmy. Pokud se chystáte pustit se do úžasného dobrodružství jménem street food, tak se rozhodně obraťte na nás a my Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám.

Komentáře

Zanechejte svůj komentář