Káva je dnes jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších nápojů na světě, ale její cesta k popularitě byla dlouhá a spletitá. Káva pochází z Etiopie, kde byla objevena kolem 9. století. Jedna z nejstarších a asi i nejznámějších historek o objevení kávy vypráví příběh pastýře koz Chaldiho, který si během jejich pasení na etiopských pastvinách všiml, že když kozy požírají bobule jistého keře, jsou neobvykle čilé a aktivní. Když se později Chaldi podělil o své poznatky s místním opatem, ten dal z dopisů a bobulí uvařit první kávový výluh a tak se začala psát historie kávy.

Existují ovšem i jiné verze tohoto příběhu – v jedné z nich opat nevěděl, co je káva. Považoval kávové třešně za dílo ďábla, a tak je hodil do ohně. Ani nevěděl jak a předurčil, jak bude v budoucnu vypadat výroba kávy. Kaldi přinesl tyto bobule místnímu mnichovi, který z nich připravil nápoj, který mu pomohl zůstat vzhůru během dlouhých modliteb. Tento objev se rychle rozšířil mezi další mnichy.

Šíření kávy

Káva se z Etiopie rozšířila do Jemenu, kde byla poprvé kultivována a začala se zpracovávat. V 15. století se káva rozšířila do arabských zemí, kde arabští obchodníci hráli klíčovou roli v šíření kávy. Přístavní město Mocha v Jemenu se stalo hlavním centrem obchodu s kávou, a termín „moka“ se dodnes používá jako označení pro kávu.

Káva se stala populární v islámském světě jako nápoj pro setkávání a diskuse. Kavárny, známé jako "qahveh khaneh," se objevily ve městech po celém Středním východě.

V 16. století se káva dostala do Evropy, zejména díky obchodníkům z Benátek a právě v Benátkách v roce 1645 byla otevřena první kavárna.

Káva se rychle stala oblíbenou mezi evropskými intelektuály a obchodníky. V roce 1650 byla otevřena první kavárna v Oxfordu v Anglii v Oxfordu, v roce 1652 další kavárna v Londýně. Londýnské kavárny, známé jako „penny universities,“ se staly centry intelektuální debaty a byznysu. V roce 1683 byla otevřena první kavárna ve Vídni. V Americe se první kavárny objevily v Bostonu v roce 1676.

V 18. století se káva začala pěstovat v karibských a latinskoamerických koloniích, což vedlo k jejímu rozšíření a komercializaci. Brazílie se stala jedním z největších producentů kávy na světě.

Moderní éra kávy

V 19. století s příchodem průmyslové revoluce a pokrokem v dopravě se výroba a distribuce kávy zefektivnila a stala se tak dostupnější i širším vrstvám obyvatelstva.

Vznikly nové metody přípravy kávy, jako je filtrovaná káva a espresso, které se staly populárními po celém světě a jsou nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí. Ve 20.století vznikly různé kávové kultury a zvyky po celém světě. Například v Itálii se rozvinula kultura espressa, zatímco v Turecku je populární turecká káva připravovaná v džezvě.

V 60. a 70. letech 20. století zahájila tzv. . „třetí vlna kávy,“ která se zaměřuje na kvalitu a původ kávy. Baristé a kavárnici se začali zajímat o etické a ekologické aspekty pěstování kávy.

Současnost

Dnes je káva jedním z nejpopulárnějších nápojů na světě. Existuje nespočet variací a způsobů přípravy kávy, od klasického espressa po moderní speciality jako je latte art nebo cold brew.

Káva je také významným obchodním artiklem a její produkce a konzumace mají velký ekonomický dopad na mnoho zemí, zejména v Latinské Americe, Africe a Asii.

Itálie: Kultura espressa, kde káva se pije rychle u baru.

Francie: Káva se často podává s croissantem jako součást snídaně.

Turecko: Turecká káva se vaří v džezvě a je silná a aromatická.

Japonsko: Příprava kávy pomocí sifonu je oblíbená pro svůj estetický a přesný postup přípravy 

Etiopie: Kávový obřad je kulturně významnou událostí, která může trvat několik hodin.

Příprava kávy v mocca konvičke

Příprava kávy v moka konvici, také známé jako "moka pot" nebo "espresso na plotně", je oblíbený způsob přípravy kávy zejména v Itálii. Tento tradiční způsob přípravy vytváří silnou a aromatickou kávu, která se podobá espressu.

Návod na přípravu kávy v moka konvici:

Budete potřebovat:

Moka konvice

Kvalitní čerstvě mletá káva (ideálně středně jemná, podobná písku)

Voda (nejlépe filtrovaná)

Sporák (plynový nebo elektrický)

Naplňte spodní část moka konvice studenou vodou až po bezpečnostní ventil. Nepřekračujte tento bod, protože to může ovlivnit tlak a bezpečnost při přípravě kávy.

Umelte kávu na středně jemnou hrubost. Káva by měla být jemnější než na filtrovanou kávu, ale ne tak jemná jako na espresso.

Nasypte mletou kávu do kávového filtru (nálevky) moka konvice a jemně ji zarovnejte. Okraje filtru očistěte od přebytečné kávy, aby se zajistilo dobré utěsnění.

Vložte naplněný filtr do spodní části konvice. Nasaďte horní část konvice a pevně ji utáhněte, aby se dobře utěsnila a nedocházelo k úniku vody a páry během přípravy.

Položte moka konvici na sporák na střední teplotu. Pokud máte plynový sporák, zajistěte, aby plameny nebyly příliš velké a nepřesahovaly spodní okraje konvice.

Ohřívejte konvici, dokud nezačne voda ve spodní části vařit. Tlak páry poté vytlačí vodu přes kávu do horní části konvice.

Jakmile začne káva vytékat do horní části konvice, uslyšíte bublání a syčení. Tento proces by měl být postupný, káva by měla vytékat plynule.

Když uslyšíte, že bublání přestává a začíná se objevovat jen pára, okamžitě konvici odeberte z plotny. Přehřátí kávy může vést k hořké chuti.

Podávání kávy

Kávu ihned nalijte do předehřátých šálků. Moka káva je silná a aromatická, takže se obvykle podává v malých šálcích podobně jako espresso. Můžete si kávu osladit nebo přidat mléko podle chuti.

Tradice pití kávy se neustále vyvíjí, ať už jde o nové metody přípravy nebo objevování nových chutí, ale co se nemění, je fakt, že je oblíbeným nápojem, ale i symbolem setkávání, kreativity či byznysu.

Komentáře (0)

No comments at this moment